شرکت توسعه فناوری‌های پیشرفته مواد نانو ساختار نماد
​​​​​​​
​​​​​​​دانش‌بنیان تولیدی نوع یک

021-56276627

تلفن واحد فروش

درباره شرکت نــمـــاد

شرکت نماد در سال 1388 با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تاسیس شد. هدف اصلی این شرکت کمک به ایجاد و توسعه فناوریهای مرتبط با مواد و همچنین ساخت و تولید تجهیزات مربوط به آنهاست. هم‌اکنون عمده فعالیت این شرکت در زمینه توسعه و تولید سیم‌جوش‌های توپودری بر پایه فولادهای نانوساختار متمرکز شده است. با پیشرفت صنایع و رشد روزافزون نیاز به فرآوری مواد سخت، پدیده سایش به یکی از مشکلات بزرگ صنایع مادر تبدیل شده است که علاوه بر تحمیل هزینه های بسیار بالای تعمیر و نگهداری، مشکلات ناشی از خارج شدن قطعات از سرویس را جهت انجام تعمیرات به همراه دارد. در گذر زمان پوشش‌های ضد سایش تغییرات زیادی نموده و نسل جدید این مواد که چند سالی است وارد بازارهای بزرگ جهانی شده است، می توانند مقاومت به سایش و در نتیجه عمر قطعات را بسته به شرایط و کاربرد تا چندین برابر افزایش دهند.
شرکت توسعه فناوری‌های پیشرفته مواد نانوساختار نماد در زمینه تحقیق و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری نانو در صنایع متالورژی فعالیت دارد. یکی از موضوعات مورد توجه این شرکت طراحی آلیاژهایی بسیار سخت و با مقاومت به سایش بسیار بالاتر از محصولات موجود در بازار، برای ایجاد لایه‌های سخت‌پوشی (Hardfacing) با هدف افزایش طول عمر قطعات می‌باشد. استراتژی اتخاذ شده در این مسیر، استفاده از جدیدترین فناوری طراحی آلیاژی با به کارگیری فناوری نانو در آن است. این محصول به شکل سیم‌جوش‌های توپودری در قطرهای مختلف توسط شرکت نماد تولید شده و از طریق روش‌ معمول جوشکاری (جوش CO2 یا همان MIG/MAG) بر روی قطعات صنعتی تحت سایش اعمال می‌شوند. صنایع سیمان، فولادسازی، معدن، حفاری، راه‌سازی و ... به عنوان کاربران اصلی این محصول شناخته می‌شوند.
شرکت نماد در نظر دارد در راستای توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان، با جلب مشارکت صنایع کشور بتواند ضمن معرفی محصولات روز دنیا، در راه ارتقای کیفی محصولات مشتریان خود حرکت نماید. به همین منظور پس از اجرای موفق در صنایع سیمان، ریخته گری، آجر نسوز و چوب، آمادگی خود را در خصوص ارائه مشاوره و فروش سیم‌جوش‌های توپودری جهت تعمیر و سخت‌پوشی قطعات تحت سایش در صنایع مختلف کشور اعلام می‌دارد.

گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از شرکت توسعه فناوری نماد، خبر 14​​​​​​​

دکتر محسن عسکری پیکانی، مدیرعامل شرکت توسعه فناوری نماد، در برنامه ایران عزیز

غلامرضا صفرنژاد، رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه فناوری نماد، در برنامه صبحانه ایرانی

گزارش خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از خط تولید شرکت توسعه فناوری نماد

معرفی شرکت نماد در شبکه PRESS TV  و معرفی Hardfacing industrial machinery

شرکت توسعه فناوری نماد موفق به کسب عنوان شرکت برگزیده در مسابقه میدون شد

شرکت توسعه فناوری نماد - برنامه نسیم دانش

معرفی رادیو جوان- معرفی شرکت توسعه فناوری های پیشرفته مواد نانو ساختار نماد

معرفی رادیو جوان- معرفی شرکت توسعه فناوری های پیشرفته مواد نانو ساختار نماد

شرکت توسعه فناوری نماد - برنامه شکوفا

مدیرعامل شرکت توسعه فناوری نماد در برنامه مثبت آموزش

گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از شرکت توسعه فناوری نماد، خبر 14​​​​​​​

ماموریت ما و هدف ما​​​​​​​

محسن عسکری پیکانی

شرکت توسعه فناوری نماد با اتکا به سرمایه انسانی جوان، دانشمند و متعهد با عرضه محصولات ضد سایش، مشاوره و آموزش، همواره در کنار مشتریان خود بوده تا مشکل تخریبِ قطعات و تجهیزاتِ صنایع مادر را به بهترین شکل ممکن رفع نماید.
مجموعه توسعه فناوری نماد، با تضمین اصالت و کیفیت محصول و  ارائه خدمات جامع پشتیبانی اعم از مشاوره، آموزش، پاسخ به سوالات خریداران و... تلاش نموده تا همراه صنایع مادر باشد .
همراهی و اعتماد شما به دانش و محصولات توسعه یافته توسط جوانان دانشمند ایران زمین، بزرگترین افتخار ماست.
قدردان و شکرگزار همراهی‌تان هستیم.